دپارتمان پژوهشی سفیر

دانلود پروپوزال تقسیم وظایف امن در رایانش ابری با رویکرد بلاک چین

مشخصات پروپوزال

عنوان فارسی پروپوزال

تقسیم وظایف امن در رایانش ابری با رویکرد بلاک چین

عنوان انگلیسی پروپوزال  secure Task Scheduling in Cloud Computing Based on Blockchain Technology
تعداد صفحات ۲۷
سال نگارش ۲۰۲۰
رشته کامپیوتر
قالب فایل Word
مقاله بیس دارد
لینک مقاله بیس https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1569190X19301698
دانلود پروپوزال کلیک جهت دانلود پروپوزال
 فهرست مطالب پروپوزال
 1. بیان مساله اساسی تحقیق
 2. اهمیت و ضرورت انجام تحقیق
 3. مرور ادبیات و سوابق مربوطه
 4. جنبه جدید بودن و نوآوری در تحقیق
 5. اهداف مشخص تحقیق
 6. سؤالات تحقیق
 7. فرضیه ‏های تحقیق
 8. روش شناسی تحقیق
 9. متغیرهای مورد بررسی در قالب یک مدل مفهومی
 10. شرح کامل روش (میدانی، کتابخانه‏ای) و ابزار
 11. جامعه آماری، روش نمونه‏ گیری و حجم نمونه
 12. روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده ‏ها
 13. مراجع

کلیک جهت دانلود پروپوزال

بیان مساله

گرچه رایانش ابری یک تکنولوژی جدید نیست، اما حفظ امنیت در تمامی سطوح (داده، شبکه، کاربرد) هنوز یک مسئله اساسی است. دلیل این امر، عمدتا ذخیره سازی خارجی داده ها، ارتباط از طریق اینترنت و چند مالکیتی سرورها و مدیرها هستند. در حالی که زمان بهینه در تقسیم وظایف در رایانش ابری به شدت به انتظارات کاربران نهایی و تامین کنندگان منابع بستگی دارد ، مصرف انرژی و امنیت به عوامل اصلی تقسیم وظایف محاسباتی و همچنین ذخیره و پردازش داده ها و اطلاعات در سیستم ابری مدرن تبدیل شده است.از طرفی، تقسیم وظایف امن در رایانش ابری به دلیل معماری ناهمگن و بزرگ شبکه ابر و همزیستی وظایف پراکنده (از نظر جغرافیا) و دارندگان منابع که در حوزه های مختلفی کار می کنند یک چالش جدی است.

هدف اصلی تقسیم وظایف در رایانش ابری ، نگاشت و تخصیص کارآمد وظایفی است که توسط برنامه ها و یا توسط کاربران نهایی ایجاد شده و به مجموعه منابع فیزیکی و مجازی موجود در سیستم های ابر ارسال شده است. یک تخصیص دهنده وظایف خوب باید، اطمینان حاصل کند که همه کارها در زمان معین خود انجام شده و نتایج با کیفیت بالا تولید شود. زمان اجرای کار به حداقل برسد و – به عنوان نتیجه مستقیم – هزینه های واقعی برنامه ریزی را برای کاربران نهایی حداقل کند.

وظایف امن در رایانش ابری

اخیراً ، بلاک چین به عنوان یک فناوری موثر و ایمن برای عملیات مالی آنلاین و از طریق ارتباطات صرفاً بین دو جفت در شبکه تراکنش و بدون دخالت عامل دیگری، گسترش یافته است. با استفاده از بلاک چین ، داده ها می توانند به جای ذخیره در یک مرکز داده مرکزی ، در پایگاه های داده نسبتاً کوچک، توزیع شوند. این ویژگی، ممکن است امنیت کل سیستم ابر را افزایش دهد ، زیرا بسیاری از خسارات ناشی از حمله به چنین بانکهای اطلاعاتی را می توان به راحتی و به صورت محلی پیشگیری کرد. [۱]

لذا در این تحقیق یک تقسیم کننده وظایف مبتنی بر بلاک چین پیشنهاد می کنیم که در آن، وظایف ایجاد شده باید توسط گره های همسایه در خوشه ابر تأیید شوند. گره های موجود در شبکه بلاک چین با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و و درباره صحت یک وظیفه اجماع می کنند. اگر اکثر گره های بلاک چین در شبکه چنین “صحت وظیفه” را تأیید کنند ، این وظیفه در زنجیره بلاک ها ذخیره می شود. این بدان معنی است که برنامه برای اجرای تصویب شده است.

وظایف امن در رایانش ابری

کلیک جهت مشاهده تمامی پروپوزالها

وظایف امن در رایانش ابری

 برخی از مراجع

……………….Wilczyński, A., & Kołodziej, J. (2020). Modelling and simulation of security-aware task scheduling in cloud
…………..Kumar, I. P., Sambangi, S., Somukoa, R., Nalluri, S., & Govinda, K. (2020). Server Security in Cloud Computing Using .
Li, J., Wu, J. and Chen, L., (2018.) Block-secure: Blockchain based scheme for secure P2P cloud ……………
Qian, Y., Jiang, Y., Chen, J., Zhang, Y., Song, J., Zhou, M. and Pustišek, M., (2018). Towards decentralized IoT security enhancement….. .
Singh, A., & Malhotra, M. (2015). Security concerns at various levels of cloud computing paradigm: A review. International journal of computer networks and applications, ۲(۲), ۴۱-۴۵٫
Chiba, Z., Abghour, N., Moussaid, K., & Rida, M. (2016). A cooperative and hybrid network intrusion detection framework in cloud computing based on snort and optimized back propagation neural network. Procedia Computer Science, ۸۳, ۱۲۰۰-۱۲۰۶٫

تقسیم وظایف امن در رایانش ابری
مشاهده تمامی پروپوزال‌های مهندسی کامپیوتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *