دپارتمان پژوهشی سفیر

بهبود امنیت امضای دیجیتال در سیستم‌های پرداخت الکترونیکی با استفاده از الگوریتم اسکنور

بهبود امنیت امضای دیجیتال در سیستم‌های پرداخت الکترونیکی با استفاده از الگوریتم اسکنور

مشخصات پروپوزال

عنوان فارسی پروپوزال

بهبود امنیت امضای دیجیتال در سیستم‌های پرداخت الکترونیکی با استفاده از الگوریتم اسکنور

عنوان انگلیسی پروپوزال Improving digital signature security in electronic payment systems by schnorr algoritm
تعداد صفحات ۲۷
سال نگارش ۲۰۲۰
رشته  کامپیوتر 
قالب فایلWord
دانلود پروپوزال کلیک جهت دانلود پروپوزال

  فهرست مطالب پروپوزال بهبود امنیت امضای دیجیتال در سیستم‌های پرداخت الکترونیکی با استفاده از الگوریتم اسکنور

 

 1. بیان مساله اساسی تحقیق
 2. اهمیت و ضرورت انجام تحقیق
 3. مرور ادبیات و سوابق مربوطه
 4. جنبه جدید بودن و نوآوری در تحقیق
 5. اهداف مشخص تحقیق
 6. سؤالات تحقیق
 7. فرضیه ‏های تحقیق
 8. روش شناسی تحقیق
 9. شرح کامل روش (میدانی، کتابخانه‏ای) و ابزار
 10. جامعه آماری، روش نمونه‏ گیری و حجم نمونه
 11. روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده ‏ها
 12. مراجع

کلیک جهت دانلود پروپوزال

بهبود امنیت امضای دیجیتال در سیستم‌های پرداخت الکترونیکی با استفاده از الگوریتم اسکنور

گسترش روز افزون فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) و شبکه جهانی اینترنت با افزایش دقت، سرعت و شفافیت باعث دگرگونی نحوه انجام فعالیت‌ها، ارائه خدمات و کاهش هزینه در دنیا کنونی گردیده است. هم‌زمانی این پدیده با طرح جهانی‌سازی اقتصاد و پیوستن جوامع مختلف به این طرح و نیز گسترش روزافزون کاربران شبکه جهانی اینترنت، تجارت الکترونیکی را به تجارتی فرا سیستمی مبدل ساخته است؛ به‌طوری‌که امروزه خود را به‌عنوان امری اجتناب‌ناپذیر در متن زندگی انسان امروز جا داده است.
بمنظور انجام تبادلات تجاری باید زیرساخت‌های لازم، قوانین و استانداردهای خاص برای انجام آن را فراهم نمود. به‌منظور ادامه تجارت، به حداقل رساندن آسیب‌ها، به حداکثر رساندن سرمایه‌ها و فرصت‌ها در برابر طیف وسیعی از تهدیدات،امنیت اطلاعات نقش حیاتی در این عرصه را به عهده دارد.

کلیک جهت دانلود پروپوزال

هنگام کار با اسناد الکترونیکی باید علامتی برای تشخیص اصل بودن و سندیت بخشیدن به محتوای آن به اطلاعات اضافه شود. تاکنون روش‌های مختلفی برای اعتبارسنجی پیام‌های ردوبدل شده در فضای دیجیتال طراحی و توسعه یافتند. علاوه بر آن برای تایید هویت شخص گیرنده و فرستنده جهت جلوگیری از نوع حملاتی که ممکن است در یک ارتباط امن توسط شخص گیرنده و یا فرستنده پدید آید امضاهای دیجیتال طراحی شدند. این امضا ابزاری در تأمین اولین نیازمندی که محرمانگی است نقش اساسی دارد و نیازمندی‌های دیگر مانند احراز هویت طرفین در ارسال اطلاعات، تمامیت و یکپارچگی اطلاعات و انکارناپذیری ارسال اطلاعات از سوی فرستنده و گیرنده را محقق می‌سازد.
انواع متعددی از امضاهای دیجیتال وجود دارند که بر اساس استانداردها و الگوریتم‌های رمزنگاری مختلف ایجاد می‌شوند. این استانداردها از نظر مقاوم‌سازی الگوریتم یا زمان موردنیاز برای شکستن آن توسط مهاجم، اندازه کلید خصوصی، اندازه امضا، زمان تولید کلید، زمان امضا و زمان تایید امضا با هم تفاوت‌هایی داشته و هر یک کاربردهای خاص خود را دارند.

یکی از الگوریتم‌های مؤثر در زمینه طراحی امضاهای دیجیتال الگوریتم schonoor است که قابلیت ترکیب چند امضا در یک امضا را فراهم می کند. در این پژوهش قصد داریم با استفاده از الگوریتم مذکور امضای دیجیتالی را طراحی کنیم که دارای ویژگی‌های امنیتی گسترده‌ای بوده و بدین‌وسیله امنیت سیستم‌های پرداخت الکترونیکی را بهبود و افزایش دهیم.

بهبود امنیت امضای دیجیتال

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *