دپارتمان پژوهشی سفیر

بررسی تأثیر کانال خرید آنلاین و برداشت کالا بر رفتار مشتری و تصمیمات خرده فروش در زنجیره تأمین (مطالعه‌ی موردی دیجی کالا)

دانلود پروپوزال بررسی تأثیر کانال خرید آنلاین و برداشت کالا بر رفتار مشتری و تصمیمات خرده فروش در زنجیره تأمین

عنوان فارسی پروپوزال بررسی تأثیر کانال خرید آنلاین و برداشت کالا بر رفتار مشتری و تصمیمات خرده فروش در زنجیره تأمین 
عنوان انگلیسی پروپوزال Investigating the Impact of a “Buy-online-and-pickup-in-store Channel on  customer’s behavior and retailer’s decision in the supply chain
تعداد صفحات ۲۳
سال نگارش ۲۰۲۰
مقاله بیس  https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0377221720302976
رشته صنایع
قالب فایل Word

جهت دانلود پروپوزال کلیک کنید.

  فهرست مطالب پروپوزال بررسی تأثیر کانال خرید آنلاین و برداشت کالا بر رفتار مشتری و تصمیمات خرده فروش در زنجیره تأمین 

 1. بیان مساله اساسی تحقیق
 2. اهمیت و ضرورت انجام تحقیق
 3. مرور ادبیات و سوابق مربوطه
 4. جنبه جدید بودن و نوآوری در تحقیق
 5. اهداف مشخص تحقیق
 6. سؤالات تحقیق
 7. فرضیه ‏های تحقیق
 8. روش شناسی تحقیق
 9. شرح کامل روش (میدانی، کتابخانه‏ای) و ابزار
 10. جامعه آماری، روش نمونه‏ گیری و حجم نمونه
 11. روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده ‏ها
 12. مراجع

جهت دانلود پروپوزال کلیک کنید.

بیان مساله

از آغاز دوران تجارت الکترونیک ، کانال آنلاین همواره به عنوان مکملی برای کانال خرید آفلاین و یا فروشگاه ها و به عنوان ابزاری برای تبلیغات بوده است. امروزه با توسعه تجارت الکترونیک و پیشرفتهای فناوری اطلاعات ، کانال خرید آنلاین و آفلاین به اشکال مختلف با هم ترکیب می شوند.
یکی از مهمترین نوع این ترکیب که توجه زیادی از خرده فروشان را به خود جلب کرده است، خرید آنلاین و دریافت کالا از فروشگاه (BOPS) است. در این نوع کانال خرید، به طور مثال یک مصرف کننده چینی می تواند کالایی را از یک سایت ژاپنی خرید کند و آن را در یک فروشگاه فیزیکی در نزدیکی خود انتخاب کند. بنابراین BOPS مشتریان را قادر می سازد تا اطلاعات مربوط به محصول را جمع آوری کرده و یک کالا را در فروشگاه آنلاین خریداری کنند و آنها را در فروشگاه های آفلاین تحویل گیرند.
مصرف کنندگان مزایا و معایب نسبی کانال آنلاین ، کانال آفلاین و ترکیب این دو کانال ( BOPS) را در تصمیمات خرید خود در نظر می گیرند. به عنوان مثال ، زمان تحویل ، در دسترس بودن محصول به صورت آفلاین یا سایر مشکلات در هنگام تحویل نگرانی های اصلی مشتریان برای انتخاب فرایند خرید آنها است.
دو عامل اول عمدتا مصرف کنندگان را با این ریسک مواجه میکند که آنها ممکن است بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به تحویل محصول نباشند. از این گذشته ، مصرف کنندگان ممکن است از نظر روحی ویا فیزیکی با مشکلات خرید ناشی از کانال های آنلاین یا آفلاین مواجه شوند.
با در نظر گرفتن این شرایط، در این تحقیق به بررسی تاثیر استفاده از کانال خرید آنلاین و برداشت محصول از فروشگاه بر تصمیمات خرید مشتری و تصمیمات فروش خرده فروش می پردازیم. به منظور بررسی تأثیر استفاده از BOPS بر رفتار مشتری و تصمیمات خرده فروش ، ما از داه های مربوط به دیجی کالا استفاده کردیم.

جهت دانلود پروپوزال کلیک کنید.

 برخی از مراجع

۱٫ Lin, X., Zhou, Y. W., & Hou, R. (2020). Impact of a “Buy-online-and-pickup-in-store” Channel on Price and Quality Decisions in a Supply Chain. European Journal of Operational Research.
۲٫ Biswas I, Avittathur B (2019) Channel coordination using options contract under simultaneous price and inventory competition. Transportation Research Part E: Logistics and Transportation Review 123:45– ۶۰
۳٫ Jiang, Y., Liu, L., & Lim, A. (2020). Optimal pricing decisions for an omni‐channel supply chain with retail service. International Transactions in Operational Research.
۴٫ Modak, N. M., & Kelle, P. (2019). Managing a dual-channel supply chain under price and delivery-time dependent stochastic demand. European Journal of Operational Research, 272(1), 147-161.
۵٫ Jin, M., Li, G., & Cheng, T. C. E. (2018). Buy online and pick up in-store: Design of the service area. European journal of operational research, 268(2), 613-623.

کانال خرید آنلاین و برداشت کالا

 

جهت دانلود پروپوزال کلیک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *