ذخیره انرژی هیبریدی

دانلود شبیه سازی کنترل سیستم ذخیره انرژی هیبریدی در میکروگرید (ریزشبکه) در متلب

دانلود فایل شبیه سازی کنترل سیستم ذخیره انرژی هیبریدی در میکروگرید (ریزشبکه) در متلب

سیستم مدیریت توان بر پایه ویولت برای سیستم های ذخیره انرژی هیبریدی برای کاربرد میکروگرید

در پیاده سازی روش مدیریت توان مورد نظر برای یک میکروگرید جزیره ای شده فرض می شود که اختلاف بین توان تولیدی و توان مصرفی که نوسانات توان نامیده می شود باید بر روی سیستم ذخیره شده هیبریدی ذخیره شده و یا از آن دریافت گردد. برای این منظور فرض می شود که این نوسانات توان به صورت یک جریان اغتشاشی در نظر گرفته می شود و لازم است که این جریان اغتشاشی به گونه‌ای مناسب بر روی مولفه ها و المانهای سیستم ذخیره انرژی هیبریدی تخلیه گردد. بنابراین ابتدا باید یک مدل از سیستم ذخیره انرژی استخراج شده و نوسانات توان یا جریان اغتشاشی را به عنوان ورودی برای مدل در نظر بگیریم.

بنابراین صرفنظر از اینکه میکروگرید دارای چه المان‌ها و ویژگی باشد صرفاً کافیست تا یک جریان اغتشاشی را به عنوان ورودی به سیستم ذخیره انرژی هیبریدی مدل شده اعمال کنیم و سپس با سیستم مدیریت توان مورد نظر خود تقسیم توان را بین مولفه‌های سیستم ذخیره انرژی انجام دهیم. این ویژگی از این نوع مدل سازی به ما این امکان را می‌دهد که بتوانیم هر میکروگرید با هر ویژگی خاصی را مدل کرده و صرفاً با گرفتن یک جریان یا توان اغتشاشی به عنوان خروجی از آن و اتصال آن به عنوان ورودی برای مدل سیستم ذخیره انرژی هیبریدی تحلیل های خود را انجام دهیم. در ادامه برای این کار سیستم ذخیره انرژی هیبریدی را مدل‌سازی کرده و ساختار کل سیستم متشکل از مدل سیستم ذخیره انرژی و نیز سیستم مدیریت توان را ارائه می دهیم.

 ویژگی های محصول

این محصول شامل یک فایل شبیه سازی  در متلب با استفاده از مقاله بیس ذخیره انرژی هیبریدی همراه با یک گزارش کار ۳۲ صفحه‌‌ای می‌باشد. ساختار شبیه سازی به این صورت است که پس از معرفی کلیات در بخش ۲ مدلسازی موتورسیکلت انجام شده است سپس در بخش سوم شبیه سازی سیستم ذخیره انرژی هیبریدی متشکل از باتری و بر خازن معرفی می گردد. در بخش چهارم نحوه ی شبیه سازی سیستم مدیریت توان در سیستم ذخیره انرژی هیبریدی بر پایه ابر خازن، sop و همچنین بر پایه ویولت معرفی می‌شود. در بخش پنجم اصول تنظیم و تیونینگ سیستم مدیریت توان ارائه شده و نهایتاً در بخش ششم نتایج شبیه سازی ارائه و تحلیل می گردد.

جهت دانلود فایل شبیه سازی کلیک کنید.

فایل شبیه سازی سیمولینک سیستم ذخیره انرژی هیبریدی که شامل: 

  • کنترل سیستم ذخیره انرژی هیبریدی در شبکه هوشمند
  • کنترل سیستم ذخیره انرژی هیبریدی در میکروگرید (ریزشبکه)
  • کنترل سیستم ذخیره انرژی هیبریدی در خودرو الکتریکی

این شبیه سازی و توضیحات مربوط به آن برای دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا مهندسی برق به عنوان یک پروژه درسی یا یک فایل کمک‌آموزشی برای تز بسیار مفید است. می‌توانید در ادامه در بخش توضیحات محصول اطلاعات کامل‌تری را درباره این شبیه سازی بخوانید.

 در صورتی که این سفارش مطابق با خواسته شما نمی باشد با تماس با شماره ۰۹۳۷۳۹۰۵۸۶۲ یا از طرق ارسال درخواست  پروژه متلب خود را سفارش دهید. 

چکیده مقاله و ساختار کلی شبیه سازی ذخیره انرژی هیبریدی

یک سیستم مدیریت توان مبتنی بر موجک در این مقاله با ترکیبی از باتری و سیستم ذخیره انرژی هیبریدی [۱] ابر خازن[۲] پیشنهاد شده است. فیلتر موجک به عنوان یک فیلتر مبتنی بر فرکانس برای توزیع توان بین باتری و ابرخازن عمل می کند. به منظور تعیین سطح بهینه تجزیه موجک و همچنین قدرت فعال سازی بهینه کنترل کننده موجک، یک روش بهینه سازی ایجاد شده است. سیستم مدیریت توان مبتنی بر فرکانس پیشنهادی استفاده از جریان باتری را تعدیل می کند و در نتیجه طول عمر آن را بهبود می بخشد. به عنوان یک نمونه مورد مطالعه، یک موتور سیکلت الکتریکی در درایوسایکل فدرال [۳] ارزیابی می شود. در مقایسه با سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی معمولی (ESS) و سیستم‌های مدیریت توان موجود [۴]، نتایج این روش نشان‌دهنده بهبود طول عمر باتری به ترتیب ۱۱۵ و ۳ درصد است. از طرفی، هزینه های کلی ۱۰ ساله استراتژی HESS پیشنهادی با استفاده از موجک ۱۵۰۰ دلار کمتر از ESS است.

دانلود جدیدترین فایل های شبیه سازی  ریز شبکه ، انواع باتری و روش های کنترلی در متلب

عنوان فایل شبیه سازی

کنترل سیستم ذخیره انرژی هیبریدی در میکروگرید (ریزشبکه) در متلب

عنوان انگلیسی  مقاله بیس شبیه سازی Wavelet-based power management for hybrid energy storage
system
ژورنال  Springer
سال ارائه ۲۰۱۹
رشته مهندسی برق-مهندسی مکانیک
قالب فایل متلب-سیمولینک
گزارش کار دارد (۳۲صفحه)
لینک دانلود مقاله بیس جهت دانلود مقاله بیس کلیک کنید

 توضیحات شبیه سازی کنترل سیستم ذخیره انرژی هیبریدی در میکروگرید (ریزشبکه) در متلب

پس از خرید و دانلود فایل شبیه سازی مدیریت توان مبتنی بر موجک برای سیستم ذخیره انرژی هیبریدی سه فایل در اختیار شما قرار خواهد گرفت که شامل:

۱- مقاله بیس مدل سازی و شبیه سازی سیستم ذخیره انرژی هیبریدی

۲- فایل شبیه سازی سیمولینک سیستم ذخیره انرژی هیبریدی که شامل: 

  • کنترل سیستم ذخیره انرژی هیبریدی در شبکه هوشمند
  • کنترل سیستم ذخیره انرژی هیبریدی در میکروگرید (ریزشبکه)
  • کنترل سیستم ذخیره انرژی هیبریدی در خودرو الکتریکی

۳- گزارش کار  

جهت دانلود فایل شبیه سازی کلیک کنید.

 در صورتی که این سفارش مطابق با خواسته شما نمی باشد با تماس با شماره ۰۹۳۷۳۹۰۵۸۶۲ یا از طرق ارسال درخواست  پروژه متلب خود را سفارش دهید. 

ارسال درخواست

توجه: در صورتی که بخواهید، فیلم آموزش شبیه سازی ریزشبکه برای این مقاله را نیز برایتان آماده می‌کنیم. تهیه فیلم آموزشی برای این شبیه سازی حدودا ۲ الی ۳ روز طول می‌کشد.

فهرست مطالب گزارش کار شبیه سازی

فصل اول: توصیف مقاله و روش پیشنهادی آن

۱- مقدمه   …………………………………………………………………………………………….. ۵

۲- مدلسازی موتورسیکلت……………………………………………………………………… ۵

۳- سیستم دخیره انرژی هیبریدی …………………………………………………………. ۸

۳-۱- مدل طول عمر باتری ………………………………………………………………………….. ۸

۳-۲- مدلسازی ابرخازن ……………………………………………………………………………… ۹

۳-۳- هزینه های سیستم ذخیره انرژی ………………………………………………………….. ۱۰

۴- سیستم مدیریت توان  HESS……………………………………………………………… 10

۴-۱- سیستم مدیریت توان بر پایه ی ابر خازن ……………………………………………….. ۱۱

۴-۲- سیستم مدیریت توان بر پایه ی SoP ……………………………………………………… 11

۴-۳- مدیریت توان بر پایه ویولت …………………………………………………………………. ۱۱

۵- اصول تنظیم و تیونینگ سیستم مدیریت توان …………………………………..  ۱۳

۶- نتایج شبیه سازی …………………………………………………………………………….. ۱۴

۷- نتیجه گیری …………………………………………………………………………………….. ۲۰

فصل دوم: شبیه سازی روش مقاله برای کاربرد میکروگرید

۱- مقدمه …………………………………………………………………………………………….. ۲۲

۲- سیستم مدیریت توان بر پایه ویولت برای سیستم های ذخیره انرژی هیبریدی برای کاربرد میکروگرید …………………………………………………………………………………. ۲۲

۲-۱- مدل زمان متوسط سیستم ذخیره سازی انرژی هیبریدی ……………………………. ۲۳

۲-۲- مدیریت توان بر پایه ویولت ………………………………………………………………… ۲۴

۲-۳- شبیه سازی ………………………………………………………………………………… ۲۷

۲-۴- تحلیل نتایج ……………………………………………………………………………….. ۲۸

۲-۵-علل تفاوتهای نتایج شبیه سازی با نتایج مقاله ……………………………….. ۳۲

ساختار کلی شبیه سازی

هدف اصلی طراحی یک سیستم مدیریت توان بر پایه فیلتر ویولت است که درآن مولفه های فرکانسی توان اضافی یعنی اختلاف بین توان تولیدی و توان مصرفی از یکدیگر جدا شده و مولفه های فرکانس بالا به ابر خازن و مولفه های فرکانس پایین به باتری اختصاص داده می شوند. با استفاده از این روش ابر خازن دارای موثرترین عملکرد خود در سیستم ذخیره انرژی هیبریدی است مه با عث کاهش نوسانات سطح شارژ باتری و افزایش طول عمر آن میشود. حال در این فصل به عنوان ادامه کار برآنیم تا روش مورد نظر را برای کاربرد میکروگرید ها استفاده کنیم چراکه روش مورد نظر و مقاله مورد نظر برای کاربردهای موتورسیکلت الکتریکی استفاده می شود در حالی که هدف از انجام این پروژه استفاده از یک روش نوین برای مدیریت توان در سیستم های ذخیره انرژی هیبریدی در شبکه های هوشمند و ریزشبکه ها است.

جهت دانلود فایل شبیه سازی کلیک کنید.

سیستم ذخیره سازی انرژی هیبریدی

سیستم ذخیره ساز ترکیبی متشکل از باتری ابرخازن و کانورتر های توان دو جهت است جهت ثابت نگه داشتن ولتاژ شین DC و همچنین سیستم مدیریت توان می باشد. با کنترل مناسب مبدل ها جریان مبادله ای بین سیستم ذخیره ساز و ریزشبکه کنترل می گردد. سیستم کنترلی مبدل های مربوط به سیستم ذخیره ساز ترکیبی در ادامه بررسی خواهد شد.

مدل زمان متوسط سیستم ذخیره سازی انرژی هیبریدی
مدل زمان متوسط سیستم HESS-min

مدیریت توان بر پایه ویولت

یک فیلتر سه سطحی برای جداسازی مولفه های فرکانسی توان در این مقاله انتخاب شده است. با استفاده از یک ویولت چند سطحی، توان الکتریکی به دو دسته سیگنال های توان با فرکانس کم و سیگنال های توان با فرکانس زیاد تقسیم‌بندی می‌شود. نهایتاً سیگنال های به دست آمده توسط سیستم مدیریت توان بر پایه ویولت بین باتری و ابرخازن تقسیم می شوند. شکل زیر شمای کلی روش مورد نظر را نشان می دهد.

مدیریت توان-min
مدیریت توان-min

 

شبیه سازی

شکل زیر شمای کلی شبیه سازی روش مورد نظر برای یک ریزشبکه را نشان می‌دهد. همانطور که در این شکل مشخص است در بلوک سبز رنگ که مربوط به باطری و ابرخازن است مطابق با معادلات فضای حالتی که در روابط فوق برای مدل زمان متوسط سیستم ذخیره انرژی هیبریدی استخراج شد، همواره به صورت آنلاین ولتاژ باس DC ، ولتاژ ابرخازن، جریان ابر خازن، جریان باطری و جریان اغتشاشی محاسبه می‌شود. سپس در بلوک کنترل باتری با استفاده از کنترل کننده ی PI و با فیدبک گرفتن از میزان جریان باتری به صورت آنلاین ونیز با استفاده از مولفه های فرکانس پایین جریان اغتشاشی که از بلوک ویولت حاصل شد، پارامتر که مدت زمان روشن بودن باتری را نشان می‌دهد استخراج می‌شود. مشابه همین روش، در بلوک کنترل ابرخازن با استفاده از یک کنترل کننده PI دیگر و نیز با استفاده از فیدبک جریان ابرخازن نیز با استفاده از مولفه های فرکانس بالای جریان اغتشاشی که از بلوک ویولت استخراج می‌شود پارامتر  و یا مدت زمان روشن بودن ابرخازن استخراج می گردد. میکروگرید

ذخیره انرژی هیبریدی
ذخیره انرژی هیبریدی

تحلیل نتایج

شکل های ۲-۷ و ۲-۸ نیز به ترتیب ولتاژ ابرخازن و جریان اغتشاشی را نشان می دهند. توجه داشته باشید که همانطور که در بالا اشاره شد این شبیه‌سازی به گونه‌ای انجام شده است که صرف نظر از اینکه میکروگرید دارای چه المان‌ها و ویژگیهای باشد تنها کافی است که یک جریان یا توان نوسانی را از میکروگرید گرفته و به این شبیه‌سازی اعمال کنیم.

در این صورت این شبیه‌سازی به گونه‌ای مدیریت توان بر روی ابر خازن و باتری را انجام خواهد داد که ولتاژ باعث DC میکروگرید در مقدار مرجع ثابت بمانند و نیز کنترل کننده های PI در این شبکه به گونه ای تنظیم شده که مولفه های فرکانسی که توسط فیلتر ویولت برای باتری و خازن جداسازی شده‌اند و به عنوان مرجع برای آنها در نظر گرفته شده اند توسط کنترل کننده PI به صورت دقیق بر روی باتری و ابرخازن بارگذاری شوند. در این شبیه سازی یک بلوک دیگر وجود دارد که نوسانات توانی را که در شبکه های میکروگرید ممکن است اتفاق بیفتد به صورت دقیق شبیه سازی می کند. به عبارت دیگر در این شبیه سازی توسط یک بلوک جداگانه مدل سازی نوسانات بار میکروگرید به صورت دقیق شبیه‌سازی و تولید می شود. اما به دلیل سبک کردن محاسبات، از یک جریان اغتشاشی ساده استفاده شده است.

جهت دانلود فایل شبیه سازی کلیک کنید.

همانطور که مشخص است با توجه به تنظیم بودن کنترل کننده PI میزان دیوتی سایکل کلید  به گونه ای تنظیم شده که نهایتاً جریان باتری با جریان مرجعی که از فیلتر ویولت تولید شده است تطابق پیدا می کند. شکل ۲-۵ نمودار جریان ابر خازن را نشان میدهد در این مورد نیز یک جریان مرجع برای ابرخازن توسط فیلتر ویولت تولید شده است و توسط کنترل کننده PI میزان دیوتی سایکل سوئیچ و به گونه‌ای تنظیم شده که جریان واقعی ابر خازن با جریان مرجع بر هم منطبق شوند. میکروگرید

مدل سازی نوسانات بار میکروگرید
مدل سازی نوسانات بار میکروگرید
سیستم مدیریت توان میکروگرید
سیستم مدیریت توان میکروگرید میکروگرید

در صورتی که این سفارش مطابق با خواسته شما نمی باشد با تماس با شماره ۰۹۳۷۳۹۰۵۸۶۲ یا از طرق ارسال درخواست  پروژه متلب خود را سفارش دهید. 

ارسال درخواست

علل تفاوتهای نتایج شبیه سازی با نتایج مقاله

 ۱- در مقاله مورد نظر سیستم ذخیره انرژی هیبریدی برای کاربردهای موتور سیکلت استفاده شده در صورتی که با توجه به اینکه ما نیاز داریم این سیستم ذخیره انرژی هیبریدی برای کاربردهای شبکه هوشمند و میکروگرید استفاده شود از روش مورد نظر برای میکروگرید استفاده کردیم بنابراین دلیل اصلی و عمده اولیه تفاوت نتایج شبیه سازی با نتایج مقاله تفاوت در کاربرد آن می باشد.

 ۲- در مقاله سطح جداسازی فیلتر ویولت ۲۹ است. در صورتی که در این شبیه سازی به منظور کاهش حجم محاسبات سطح فیلتر ۱۴ در نظر گرفته شده است.

۳- در موتور سیکلت درایو سایکل تبدیل می‌شود به یک توان دیماند و این توان دیماند بر روی سیستم ذخیره انرژی هیبریدی باید تخلیه گردد. در صورتی که در شبیه سازی انجام شده برای کاربردی میکروگرید درایو سایکل وجود ندارد و در واقع خروجی یک میکروگرید که نوسانات توان می باشد ( آن را با یک جریان نوسانی جایگزین کردیم) به عنوان ورودی برای سیستم ذخیره انرژی هیبریدی در نظر گرفته شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *