.woocommerce form .form-row .required{visibility:visible}
دپارتمان پژوهشی سفیر

مهندسی مکانیک

دپارتمان پژوهشی سفیر در زمینه ی پایان نامه مهندسی مکانیک به دانشجویان خدماتی از قبیل نوشتن سمینار ، ارائه ی موضوع پروپوزال و مشاوره انجام پایان نامه مهندسی مکانیک خدمات ارائه می دهد. 

 

 

 

 مشاوره و آموزش انجام پایان نامه مهندسی مکانیک در مقطع ارشد

مهندسی مکانیک رشته ای است که اصول مهندسی، فیزیک و مواد را برای طراحی، تجزیه و تحلیل، ساخت و نگهداری سیستم های مکانیکی اعمال می کند. این یکی از قدیمی ترین و گسترده ترین رشته های مهندسی است. زمینه مهندسی مکانیک نیاز به درک زمینه های اصلی از جمله مکانیک، دینامیک، ترمودینامیک، علوم مواد، تجزیه و تحلیل ساختاری، و برق است. علاوه بر این اصول هسته، مهندسین مکانیک از ابزارهایی نظیر طراحی کامپیوتری (CAD)، تولید کامپیوتری (CAM) و مدیریت چرخه عمر محصول برای طراحی و تجزیه و تحلیل کارخانه های تولید، تجهیزات و ماشین آلات صنعتی، سیستم های گرمایش و خنککاری استفاده می کنند ، سیستم های حمل و نقل، هواپیما، کشتی، رباتیک، دستگاه های پزشکی، سلاح ها و دیگران است. این شاخه مهندسی است که شامل طراحی، تولید و عملیات ماشین آلات می شود. دپارتمان پژوهشی سفیر با به کارگیری اساتید مجرب، متعهد و متخصص خدمات مشاوره و آموزش انجام پایان نامه مهندسی مکانیک را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

گرایش ها

رشته مهندسی مکانیک دارای گرایش و رشته های مختلف  می باشد که در ادامه به آنها اشاره می شود:

 • گرایش ساخت تولید (جامدات)
 • گرایش طراحی کاربردی (جامدات)
 • گرایش تبدیل انرژی (سیالات)
 • گرایش سیستم محرکه خودرو (سیالات)
 • گرایش  سیستمهای دینامیکی خودرو (جامدات)
 • گرایش سازه بدنه خودرو (جامدات)

موضوعات اساسی مهندسی مکانیک و پایان نامه مهندسی مکانیک  برای انجام پایان نامه مهندسی مکانیک معمولا شامل موارد زیر می شوند:

ریاضیات (به ویژه، محاسبات، معادلات دیفرانسیل و جبر خطی)
علوم فیزیک پایه (از جمله فیزیک و شیمی)
استاتیک و دینامیک
مقاومت مواد و مکانیک جامد
مهندسی مواد، کامپوزیت
ترمودینامیک، انتقال حرارت، تبدیل انرژی و سیستم تهویه مطبوع
سوخت، احتراق، موتور احتراق داخلی
مکانیک سیالات (از جمله استاتیک مایع و دینامیک سیال)
مکانیسم و طراحی ماشین (از جمله سینماتیک و دینامیک)
ابزار دقیق و اندازه گیری
مهندسی تولید، فناوری یا فرایندها
لرزش، نظریه کنترل و مهندسی کنترل
هیدرولیک و پنوماتیک
مکاترونیک و رباتیک
طراحی مهندسی و طراحی محصول
تهیه پیش نویس، طراحی کامپیوتری (CAD) و تولید کامپیوتری CAM

در هر کدام از بخش های بالا می توانید  جهت مشاوره و اموزش انجام پایان نامه مهندسی مکانیک با ما در ارتباط باشید. 

 موضوعات تحقیقاتی

مهندسان مکانیک به طور مداوم به مرزهای آنچه که از لحاظ جسمی امکان تولید ماشین آلات امن تر، ارزان تر و کارآمد و سیستم های مکانیکی را می دهند، می کشد. بعضی از تکنولوژی ها در لبه برش مهندسی مکانیک در زیر آمده اند .

سیستم های میکرو الکترومکانیکی (MEMS)

مواد مکانیکی در مقیاس میکرون، مانند چشمه ها، چرخ دنده ها، دستگاه های انتقال سیال و انتقال حرارت از انواع مواد زیر ساختی مانند سیلیکون، شیشه و پلیمرها مانند SU8 ساخته می شوند.  نمونه هایی از اجزای MEMS شتاب سنج هستند که به عنوان سنسورهای کیسه هوا، تلفن های همراه مدرن، ژیروسکوپ ها برای موقعیت دقیق و دستگاه های microfluidic مورد استفاده در کاربردهای پزشکی کاربرد دارند.

اصطکاک جوشکاری (FSW)

جوش اصطکاک جوشکاری، یک نوع جدید جوشکاری، در سال ۱۹۹۱ توسط موسسه جوش (TWI) کشف شد. روش نوآورانه حالت پایدار (غیر همجوشی) جوشکاری به مواد غیر قابل جوش پذیر تبدیل می شود، از جمله چندین آلومینیوم آلومینیوم. این نقش مهمی در ساخت هواپیماهای آینده ایفا می کند، به طور بالقوه جایگزین رباط ها می شود. استفاده های جاری از این فن آوری تا به امروز شامل جوشکاری مخزن خارجی اصلی شاتل فضایی آلومینیوم، مقاله آزمایشی وسایل نقلیه اوریون، بوئینگ دلتا II و دالتا IV وسایل نقلیه پرتاب قابل استفاده و موشک SpaceX Falcon 1، تسلیحات زره پوش برای کشتی های طوفان دریایی و جوش بال و پانل های بدنه هواپیمای Eclipse 500 جدید از Eclipse Aviation را در بین استفاده های بکار می گیرد.

کامپوزیت ها

کامپوزیت یا مواد کامپوزیت ترکیبی از مواد هستند که ویژگی های فیزیکی مختلفی را نسبت به هر ماده جداگانه ارائه می کنند.  تحقیقات مواد کامپوزیت در مهندسی مکانیک به طور خاص بر طراحی مواد سنگین تر یا سخت تر در تلاش برای کاهش وزن، حساسیت به خوردگی و سایر عوامل نامطلوب تمرکز می کند. به عنوان مثال، کامپوزیت های تقویت شده از فیبر کربن در چنین کاربردهای متنوع مانند فضاپیماها و میله های ماهیگیری استفاده شده است.

مکاترونیک

مکاترونیک ترکیب ترکیبی مهندسی مکانیک، مهندسی الکترونیک و مهندسی نرم افزار است. هدف از این رشته مهندسی بین رشته ای، مطالعه اتوماسیون از منظر مهندسی است و به اهداف کنترل سیستم های ترکیبی پیشرفته کمک می کند.

نانو تکنولوژی

در کوچکترین مقیاس، مهندسی مکانیک، فناوری نانو می شود.  یک هدف سودآور ایجاد یک مونتالور مولکولی برای ساخت مولکول ها و مواد از طریق مکانیسنتز است.  در حال حاضر این هدف در مهندسی اکتشافی قرار دارد.  محدوده تحقیقات مکانیک کنونی در فناوری نانو عبارتند از نانوفیلترها،  نانوفیلمها،  و نانوساختارها  در میان دیگران.

تجزیه و تحلیل المان محدود

این زمینه جدید نیست، زیرا اساس تجزیه و تحلیل عناصر محدود (FEA) یا روش عنصر محدود (FEM) به سال ۱۹۴۱ باز می گردد.  اما تکامل کامپیوتر ها FEA / FEM را برای تحلیل مشکلات ساختاری ساخته است.  بسیاری از کدهای تجاری مانند ANSYS، NASTRAN و ABAQUS به طور گسترده ای در صنعت برای تحقیق و طراحی اجزای سازنده استفاده می شود

بیومکانیک

بیومکانیک کاربرد اصول مکانیکی در سیستم های بیولوژیکی مانند انسان، حیوانات، گیاهان، اندام ها و سلول ها است.   بیومکانیک همچنین در ایجاد اندامهای مصنوعی و اندام های مصنوعی برای انسان کمک می کند.

بیومکانیک نزدیک به مهندسی است.  زیرا اغلب از علوم مهندسی سنتی برای تجزیه و تحلیل سیستم های بیولوژیکی استفاده می کند. برخی از کاربردهای ساده مکانیک نیوتون و یا علوم مواد می توانند تقریب درستی را به مکانیک بسیاری از سیستم های بیولوژیکی ارائه دهند.

در طی دهه گذشته، روش المان محدود (FEM) نیز وارد بخش زیست پزشکی شده است که جنبه های مهندسی بیشتر بیومکانیک را برجسته می کند. FEM از آن زمان خود را به عنوان جایگزینی برای ارزیابی جراحی in vivo تاسیس کرد و پذیرش گسترده دانشگاهی را به دست آورد. مزیت اصلی بیومکانیک محاسباتی بر توانایی آن در تعیین پاسخ آندو-آناتومیک آناتومی، بدون محدودیت اخلاقی است.  این مدل سازی FE را به سمت تبدیل شدن به همه جا در زمینه های مختلف بیومکانیک منجر شده است در حالیکه چندین پروژه حتی یک فلسفه منبع باز (به عنوان مثال BioSpine) را پذیرفته اند.

دینامیک سیالات محاسباتی

دینامیک سیالات محاسباتی، معمولا به صورت CFD نامیده می شود.  شاخه ای از مکانیک سیالات است که با استفاده از روش های عددی و الگوریتمی برای حل و تجزیه و تحلیل مشکلات که شامل جریان های مایع است.  رایانه ها برای انجام محاسبات مورد نیاز برای شبیه سازی تعامل مایع و گاز با سطوح تعریف شده توسط شرایط مرزی مورد استفاده قرار می گیرند.  با سوپر کامپیوترهای با سرعت بالا می توان راه حل های بهتر را به دست آورد. تحقیقات در حال انجام نرم افزارهایی است که صحت و سرعت سناریوهای شبیه سازی پیچیده مانند جریانهای متقاطع یا آشفته را بهبود می بخشد. اعتبار اولیه از چنین نرم افزاری با استفاده از تونل باد با اعتبار نهایی که در آزمایش کامل می شود، انجام می شود.

مشاوره و آموزش انجام پایان نامه مهندسی مکانیک دپارتمان پژوهشی سفیر

فهرست موضوع پایان نامه کارشناسی ارشدمهندسی مکانیک

شبیه سازی جریان ضربان دار در یک کانال موجدار

برنامه ریزی حرکتی سیستم چندرباتی با استفاده از روش های مختلف

سمینار بهینه‌سازی مسیر ربات موازی ۶ درجه آزادی هگزابا استفاده از روش میدان پتانسیل مجازی

شبیه سازی ربات استوارت پلتفرم در متلب

فهرست موضوع پروپوزال کارشناسی ارشدمهندسی مکانیک

پروپوزال کارشناسی ارشد پیاده سازی شبکه عصبی راف به منظور بهبود شبکه ترافیک شهری

پروپوزال تشخیص چهره با استفاده از تصاویر سه بعدی بینی

پروپوزال مهندسی مکانیک استحکام خمشی فایل‌های دندانی

 • مشاوره و آموزش انجام پایان نامه مهندسی مکانیک
 • مشاوره و آموزش انجام پروپوزال مهندسی مکانیک
 • مشاوره و آموزش رایگان پایان نامه نویسی و پروپوزال نویسی
 • مشاوره جهت مدل سازی و شبیه سازی
 • آموزش نکات نگارش و تحلیل پایان نامه و مقاله و سمینار از طریق ارتباط مستقیم با مولف
 • مشاوره انجام پایان نامه
 • خدمات آموزش نگارش پروپوزال و پایان نامه و مقاله در رشته های فنی ومهندسی توسط افراد خبره
 • آموزش حرفه ای و تخصصی در زمینه های مختلف بهینه سازی و پیاده سازی مقالات و مدلهای ریاضی
 • مشاوره نگارش پایان نامه
 • آموزش ارائه راه حلهای جدید و بهینه در حوزه های هوش مصنوعی .
 • مشاوره انجام پروپوزال
 • آموزش مدل سازی و شبیه سازی
 • مشاوره و آموزش مقاله نویسی ISI، ISC، Scopus، علمی پژوهشی و isi
 • نگارش ومدلسازی وارائه و اکسپت مقاله در ژورنالهای معتبر داخلی و خارجی بر اساس لیست وزارت علوم
 • مشاوره و آموزش رایگان الگوریتم های بهینه سازی و کدنویسی
 • مشاوره نگارش پروپوزال
 • تبدیل پایان نامه و کارهای پژوهشی شما به کتاب با بهترین کیفیت محتوا و چاپ و کمترین هزینه
 • ترجمه متون مقالات و تحقیقات از انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی با بالاترین کیفیت و کمترین زمان
 • استخراج مقاله از پایان نامه
 • مشاوره و آموزش رایگان رساله نویسی و پروپوزال نویسی
 • کارگاه آموزشی پروپوزال نویسی
 • کارگاه آموزشی پایان نامه نویسی
 • کارگاه آموزشی رساله دکتری
 • مشاوره و آموزش رایگان مقاله نویسی
 • چاپ کتاب
 • ترجمه مقالات به انگلیسی
 • پایان نامه مهندسی مکانیک
 • مشاوره و آموزش رایگان تحلیل های آماری و نرم افزارهای آماری