مدیریت ریسک در پروژه های حفر تونل بر اساس مدلسازی اطلاعات ساختمان

دانلود پروپوزال آماده

عنوان فارسی پروپوزال مدیریت ریسک در پروژه های حفر تونل بر اساس مدلسازی اطلاعات ساختمان
عنوان انگلیسی پروپوزال Risk management in tunnel excavation projects based on building information modeling
تعداد صفحات ۲۰
سال نگارش ۲۰۲۱
رشته مدیریت – عمران و ساخت
قالب فایل Word
مقاله بیس دارد
دانلود  مقاله بیس کلیک جهت دانلود مقاله بیس
دانلود  پروپوزال کلیک جهت دانلود پروپوزال

فهرست مطالب پروپوزال  مدیریت ریسک در پروژه های حفر تونل بر اساس مدلسازی اطلاعات ساختمان

 1. بیان مساله اساسی تحقیق   مدیریت ریسک در پروژه
 2. مرور ادبیات و سوابق مربوطه
 3. اهمیت و ضرورت انجام تحقیق
 4. اهداف مشخص تحقیق
 5. سؤالات تحقیق
 6. فرضیه ‏های تحقیق
 7. روش شناسی تحقیق
 8. متغیرهای مورد بررسی در قالب یک مدل مفهومی
 9. جنبه جدید بودن و نوآوری در تحقیق
 10. شرح کامل روش (میدانی، کتابخانه‏ای) و ابزار
 11. جامعه آماری، روش نمونه‏ گیری و حجم نمونه
 12. مراجع

 

بخشی از بیان مساله

رشد شهرنشینی ، مسائل مربوط به جابجایی حمل و نقل و کمبود فضا نیاز به استفاده از فضاهای زیرزمینی را بیشتر کرده است. احداث تونل یک نقطه عطف در تاریخ صنعت ساخت و ساز ایجاد کرد و در انواع مختلف پروژه ها از جمله حمل و نقل ، انرژی ، تأمین آب ، ذخیره سازی ، آب و برق شهری ، تاسیسات نظامی ، سد و پروژه های کنترل سیل جزئی جدایی ناپذیر است.
روش چالزنی و انفجار انعطاف پذیرترین روش حفاری تونل است که امکان تونل سازی در شرایط مختلف زمین ، حفر با هر اندازه و شکلی و همچنین تغییر در طراحی تونل در حین ساخت را فراهم می کند. علاوه بر این ، می توان همراه با آن سایر روش های حفر تونل را نیز استفاده کرد. تونل زنی به روش چالزنی و انفجار یک فرآیند ساخت چرخه ای است که مقدار زیادی داده از قبیل گزارش مربوط به حفاری چاله ، نقشه های زمین شناسی ، گزارشات لرزه شناسی، داده های زمان بندی ، هزینه اقلام ، تعیین کیفیت سنگ ، رده بندی توده سنگ ، سوابق آزمایش میدانی ، داده های کنترل کیفیت ، لرزه های ارتعاشی انفجار ، داده های مدیریت سایت احداث تونل و … تولید می کند. مدیریت ریسک در پروژه
داده ها در حین بررسی سایت ، طراحی و ساخت پروژه تولید می شوند و به حوزه های تخصصی مختلف و شرکت های مختلف تعلق دارند. بنابراین ، اطلاعاتی که باید بین ذینفعان به اشتراک گذاشته شود ، از نظر نوع ، قالب ، مقیاس و در دسترس بودن در طول پروژه متفاوت است. استفاده از تمام این اطلاعات برای برنامه ریزی و مدیریت ساخت تونل عامل مهمی برای ساخت موفق تونل است.
با این حال ، تبادل داده در پروژه های حفاری و انفجار تونل هنوز هم اغلب به صورت دستی و با استفاده از مدیریت پروژه سنتی و تکنیک های تبادل اطلاعات قدیمی انجام می شود و از این رو به یک صنعت پر خطر تبدیل شده است.
تأخیر قابل توجه به دلیل استفاده ناکارآمد از داده های موجود و عدم هماهنگی بین ذینفعان در پروژه های حفاری تونل چالش های مهمی است که با آن مواجهیم. بنابراین استفاده ، تجزیه و تحلیل و پیاده سازی عملی داده های متنوع تولید شده در چنین پروژه هایی ، به یک بستر مدیریتی یکپارچه و جامع نیاز دارد. یکی از این سیستم عامل ها که به طور مداوم در حال توسعه است ، مدل سازی اطلاعات ساخت (BIM) است که یکپارچه سازی ، دیجیتال سازی ، مدیریت و …

مدلسازی اطلاعات ساختمان

  دانلود سمینار مدلسازی اطلاعات ساختمان

برخی از مراجع

 • Dixit, S., Sharma, K., & Singh, S. (2020). Identifying and analysing key factors associated with risks in construction projects. In Emerging Trends in Civil Engineering(pp. 25-32). Springer, Singapore.
 • Fabozzi, S., Biancardo, S. A., Veropalumbo, R., & Bilotta, E. (2021). I-BIM based approach for geotechnical and numerical modelling of a conventional tunnel excavation. Tunnelling and Underground Space Technology۱۰۸, ۱۰۳۷۲۳٫
 • Guo, K., & Zhang, L. (2021). Multi-source information fusion for safety risk assessment in underground tunnels. Knowledge-Based Systems, 107210.
 • H. M. Tah, and V. Carr, “A proposal for construction project risk assessment using fuzzy logic,” Construction Management and Economics, vol. 18, pp. 491-511, 2111
 • Kim, K., Cho, Y. and Kim, K., 2018. BIM-Driven Automated Decision Support System for Safety Planning of Temporary Structures. Journal of Construction Engineering and Management, 144(8), p.04018072.
      

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *