دپارتمان پژوهشی سفیر

دانلود سمینار مدیریت پایان نامه مدیریت

بررسی راه حل‌های هوش تجارت در بهبود عملکرد سازمان‌ها و استارت آپها

دانلود سمینار بررسی  راه حل‌های هوش تجارت در بهبود  عملکرد سازمان‌ها و استارت آپها

عنوان بررسی  راه حل‌های هوش تجارت در بهبود  عملکرد سازمان‌ها و استارت آپها
عنوان انگلیسی پروپوزال Investigating Business Intelligence Solutions in Improving the Performance of Organizations and Startups
تعداد صفحات ۷۲
سال نگارش ۲۰۲۰
رشته   مدیریت و کامپیوتر 
قالب فایل Word

جهت دانلود سمینار آماده بررسی راه حل‌های هوش تجارت در بهبود عملکرد سازمان‌ها و استارت آپها کلیک کنید.

مقدمه

تغییرات سیاسی و اجتماعی، افزایش رقابت جهانی نسبت به رقابت جدید یا بیشتر تهاجمی، و تغییرات تکنیکی سریع، نیاز به استفاده از اطلاعات اصلاح‌شده دارد. در یک محیط رقابتی قوی، پویا و ناپایدار، شرکت‌ها باید برای جمع‌آوری اطلاعات تلاش کنند تا تصمیمات خود را بهبود بخشد. از طرفی، یکی از ویژگی‌های مهم‌تر برای استارت‌آپ‌ها مبارزه در بازار است. این فرایند می‌تواند به مدیران برای حفظ محیط مؤثر و افزایش عملکرد شرکت خود کمک کند. عملکرد یک استارت‌آپ، توانایی دستیابی به اهداف تعیین‌شده در وضعیت مورد انتظار یا وضعیت بهتر است .
برای دستیابی به این هدف، سازمان‌ها به ابزارهای قوی و مؤثری نیاز دارند تا آنها را در تجزیه و تحلیل خودکار کارها، اتخاذ تصمیمات، فرمولاسیون استراتژی و پیش‌بینی ریسک برای جلوگیری از ورشکستگی و کلاه‌برداری قادر سازد. هوش تجاری یک مجموعه از مهارت‌ها، فناوری‌ها و سیستم‌های کاربردیِ مورداستفاده است تا دسترسی مؤثر به این وظیفه (امر مهم) را برای کمک به درک بهتر حوزه‌ی تجارت و اتخاذ تصمیمات دقیق و به‌موقع و پاسخ سریع به تورم، نوسانات نرخ و قیمت بازار جمع‌آوری، ذخیره، تجزیه و تحلیل، و ایجاد سازد.
هوش تجاری به دلیل مزیت‌هایی همچون تصمیمات بهتر، بهبود فرایندهای تجارت و حمایت برای دستیابی به اهداف تجارت استراتژیک مورد توجه قرار گرفته است. هوش تجاری متشکل از روش‌هایی است که سازمان‌ها برای توسعه هوش یا اطلاعات مفید استفاده می‌کنند که می‌تواند به سازمان‌ها برای بقا و پیشرفت کمک کند. فراورده اطلاعاتی است که به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا رفتار “رقبا، فروشندگان، مشتریان، فناوری‌ها، کسب سود، بازارها، محصولات و خدمات، و محیط کسب و کار عمومی” را با یک درجه اطمینان پیش‌بینی کند. در این تحقیق به بررسی اثرات مستقیم و غیرمستقیم هوش تجارت (هوش تجاری) بر عملکرد استارت‌آپ می‌پردازیم.

بیان مساله

با جهانی شدن بازارها ، رقابت شدید ، افزایش سرعت تغییر شرایط بازار و نیازهای مشتری کسب و کارها با چالش‌های جدیدی روبرو هستند. در دراز مدت ، تنها شرکت‌هایی قادر خواهند بود در این محیط زنده بمانند که قادر هستند با این شرایط سازگار بشوند و به سرعت به تغییرات پاسخ دهد و در عین حال هزینه‌های خود را تحت کنترل داشته باشد. هوش تجارت
از طرفی افزایش سریع حجم داده‌ها در شرکت‌ها و سازمانها به این معنی است که جمع آوری اطلاعات مهم به صورت دستی امکان پذیر نیست. برای اطمینان از این امر و تأمین اطلاعات مورد نیاز در برنامه ریزی و تصمیم گیری ، از سیستم‌های پیچیده اطلاعاتی و ارتباطی استفاده می‌شود. راه حل‌های هوش تجارت در اینجا می‌تواند به سازمانها کمک کند.
هوش تجارت (BI) ترکیبی از فرآیندها ، سیاستها ، فرهنگ و فناوری برای جمع آوری ، دستکاری ، ذخیره و تجزیه و تحلیل داده‌های جمع آوری شده از منابع داخلی و خارجی است. هوش تجاری امکان ارتباط اطلاعات و ایجاد دانش را فراهم می‌کند و در تصمیم گیری‌های مدیریتی نقش اساسی دارد.

هوش تجارت

هوش تجارت به بستر تکنولوژی اطلاعاتی و ابزارهایی اطلاق می‌شود که برای جمع آوری ، ایجاد دسترسی و تحلیل داده‌ها درباره عملکرد و فعالیتهای سازمان استفاده می‌شود . همچنین هوش تجارت به شرکتها کمک می‌کند تا عملکرد کسب و کار را گزارش دهند ، از فرصتهای شغلی جدید پرده بردارند و تصمیمات شغلی بهتری را در مورد رقبا ، تأمین کنندگان ، مشتریان ، موضوعات مالی ، موضوعات استراتژیک ، محصولات و خدمات اتخاذ کنند.
سازمان‌هایی که BI را به طور مناسب پیاده سازی می‌کنند از نظر تصمیم گیری و عملکرد سازمانی از مزایای چشمگیری برخوردار هستند. هوش تجاری ابزاری مهم تبدیل شده است که سازمان‌ها می‌توانند از آن برای توسعه مزیت رقابتی استفاده کنند.
از آنجا که هوش تجارت دانش بهتری از مشتریان، عملکرد سازمانی و محیط را در اختیار قرار می‌دهد ، در بقای سازمان و رقابت در تجارت دارای اهمیت ویژه ای است. از این روست که در سالهای اخیر، اتخاذ سیستم‌های هوش تجاری در سازمانها روند رو به رشدی داشته است.
درک بهتر استراتژی‌های هوش تجاری باعث اطمینان بیشتر در سرمایه گذاری‌های روی هوش تجاری و بهبو عملکرد سازمانی شرکتهایی می‌شود که با هوش تجاری کار می‌کنند . بنابراین ، هدف از این مطالعه شناسایی استراتژی‌های مختلف هوش تجاری و تأثیر آنها بر عملکرد سازمانها است.

هوش تجارت

فصل ۱: کلیات تحقیق

۱-۱- مقدمه
۱-۲- بیان مسئله و ضرورت تحقیق
۱-۳- اهداف تحقیق
۱-۴- سوالات تحقیق
۱-۵- مروری بر فصول تحقیق

فصل ۲: مبانی نظری تحقیق

۲-۱- مقدمه
۲-۲- هوش تجاری
۲-۳- استارت‌آپ
۲-۴- ابزارهای بکارگیری هوش تجاری
۲-۵- استخراج، انتقال و بارگذاری
۲-۶- انبار داده
۲-۷- فرایند تحلیل برخط
۲-۸- داده‌کاوی
۲-۹- نرم‌افزارهای گزارش گیری
۲-۱۰- سیستم تصمیم یار هوشمند
۲-۱۱- ‎ ‏ سیستم مدیریت دانش
۲-۱۲- مدیریت ارتباط با مشتری
۲-۱۳- پیشینه تحقیق

فصل ۳: تأثیر هوش تجاری بر نوآوری و عملکرد سازمانها

۳-۱- مقدمه
۳-۲- تأثیر هوش تجارت بر نوآوری و عملکرد سازمان
۳-۲-۲- متغیرها و اندازه‌ها
۳-۲-۳- نتایج
۳-۳- تأثیر هوش تجاری بر عملکرد بانکها
۳-۴- تأثیر استفاده از هوش تجاری در اتخاذ استراتژی فروش در استارتاپ‌های دیجیتال
۳-۴-۲- جمع‌آوری داده و پیش‌پردازش
۳-۴-۳- استخراج شاخص تمایل
۳-۵- تأثیر استفاده از هوش تجاری در سرعت جهانی شدن یک استارت آپ
۳-۵-۲- سرعت سازمانی
۳-۵-۳- سرعت سرمایه گذاری در بازار
۳-۵-۴- سرعت تغییر عملیاتی
۳-۵-۵- نتایج
۳-۶- تأثیر هوش تجارت بر سودآوری و ریسک شرکت
۳-۶-۱- سودآوری شرکت
۳-۶-۲- ریسک شرکت
۳-۶-۳- روش محاسبه سودآوری شرکت
۳-۶-۴- روش محاسبه ریسک شرکت

فصل ۴: نتیجه گیری و پیشنهادات

۴-۱- مقدمه
۴-۲- نتیجه گیری
۴-۳- پیشنهادات
منابع و مآخذ
پیوست‌ها

جهت دانلود سمینار آماده بررسی راه حل‌های هوش تجارت در بهبود عملکرد سازمان‌ها و استارت آپها کلیک کنید.

برخی از مراجع

[۱] Niño, H. A. C., Niño, J. P. C., & Ortega, R. M. (2020). Business intelligence governance framework in a university: Universidad de la costa case study. International Journal of Information Management, 50, 405-412.
[۲] Yiu, L. D., Yeung, A. C., & Cheng, T. E. (2020). The impact of business intelligence systems on profitability and risks of firms. International Journal of Production Research, 1-24.
[۳] Cheng, C., Zhong, H., & Cao, L. (2020). Facilitating speed of internationalization: The roles of business intelligence and organizational agility. Journal of Business Research, 110, 95-103.
[۴] Azeroual، O.، & Theel، H. (2019). The effects of using business intelligence systems on an excellence management and decision-making process by start-up companies: A case study. arXiv preprint arXiv:1901.10555.
[۵] Popovič, A., Puklavec, B., & Oliveira, T. (2019). Justifying business intelligence systems adoption in SMEs. Industrial Management & Data Systems.
[۶] Caseiro, N., & Coelho, A. (2018). Business intelligence and competitiveness: the mediating role of entrepreneurial orientation. Competitiveness Review: An International Business Journal.
[۷] Foley, É., & Guillemette, M. G. (2017). Taxonomy of business intelligence strategies in organizations. Cahiers de recherche, 04.
[۸] Fan, Z.P., Che, Y.J. and Chen, Z.Y., 2017. Product sales forecasting using online reviews and historical sales data: A method combining the Bass model and sentiment analysis. Journal of Business Research, 74, pp.90-100.
[۹] Gomes, G., & Wojahn, R. M. (2017). Organizational learning capability, innovation and performance: study in small and medium-sized enterprises (SMES). Revista de Administração (São Paulo), 52(2), 163-175.
[۱۰] Hawking, P., & Sellitto, C. (2017). Business Intelligence Strategy: Two Case Studies. International Journal of Business Intelligence Research (IJBIR), 8(2), 17-30.
[۱۲] Radmehr, E., & Bazmara, M. (2017). A Survey of Business Intelligence Solutions in Banking Industry and Big Data Applications.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *