دپارتمان پژوهشی سفیر

بررسی تاثیر مدیریت ارتباط با مشتری مبتنی بر موبایل بر عملکرد فروش

بررسی تاثیر مدیریت ارتباط با مشتری مبتنی بر موبایل بر عملکرد فروش

مدیریت ارتباط با مشتری

مشخصات پروپوزال

عنوان فارسی پروپوزال بررسی تاثیر مدیریت ارتباط با مشتری مبتنی بر موبایل بر عملکرد فروش
عنوان انگلیسی پروپوزال Investigating the impact of mobile customer relationship management (mCRM) on sales performance
تعداد صفحات ۲۴
سال نگارش ۲۰۲۰
مقاله بیس  https://link.springer.com/article/10.1057/s41270-020-00087-3
رشته مدیریت – MBA
قالب فایل Word
دانلود پروپوزال کلیک جهت دانلود پروپوزال

  فهرست مطالب پروپوزال بررسی تاثیر مدیریت ارتباط با مشتری مبتنی بر موبایل بر عملکرد فروش

 1. بیان مساله اساسی تحقیق  اعصاب خودمختار تشخیص فعالیت در خانه هوشمند   
 2. اهمیت و ضرورت انجام تحقیق
 3. مرور ادبیات و سوابق مربوطه
 4. جنبه جدید بودن و نوآوری در تحقیق
 5. اهداف مشخص تحقیق
 6. سؤالات تحقیق
 7. فرضیه ‏های تحقیق
 8. روش شناسی تحقیق
 9. شرح کامل روش (میدانی، کتابخانه‏ای) و ابزار
 10. جامعه آماری، روش نمونه‏ گیری و حجم نمونه
 11. روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده ‏ها
 12. مراجع

کلیک جهت دانلود پروپوزال

بیان مساله

نحوه‎ی ارتباط موثر و کارآمد با مشتریان و حفظ آنها، یکی از مهمترین مسائلی است که بر دوام و پایداریِ شرکتها در عرصه رقابت و به سودآوری آنها کمک میکند. از این رو، متخصصان فروش همواره به دنبال روشهای جدیدی هستند تا از فناوری اطلاعات برای افزایش کارآیی ، اثربخشی و بهره‌وری فروش استفاده کنند.

امروزه، همه گیر شدن استفاده از تلفن همراه ، توانایی متخصصان فروش در دسترسی به مشتری و افزایش تعامل با مشتری ، را تغییر داده است. به عبارت دیگر، فرآیند تبادل میان خریداران و فروشندگان در بازارهای تجاری به طرز چشمگیری تغییر کرده است.

مدیریت ارتباط با مشتری مبتنی بر موبایل (mCRM) عملکرهای مدیریت ارتباط با مشتری هستند که از طریق یک برنامه تلفن همراه قابل دسترسی هستند و این امکان را برای فروشندگان فراهم می کند که بتوانند دسترسی بیشتر و موثرتری به اطلاعات مشتری داشته باشند، و در عین حال پاسخگوی نیازهایشان باشند. همچنین،کاربر نهایی به آسانی به اطلاعات دقیق و قرار ملاقات ها دسترسی دارد.

این گزینه جایگزین باز کردن لپ تاپ ، اتصال به یک شبکه بی سیم ، اتصال به یک مرورگر و سپس ورود به سیستم مدیریت ارتباط با مشتری CRM) ) سنتی است.

کلیک جهت دانلود پروپوزال

فشار برای استفاده از سیستم ارتباط با مشتری مبتنی بر موبایل mCRM برای این است که متخصصان فروش را قادر سازد تا شکاف هایی که در روش سنتی CRM وجود داشت، پر شود. این محدودیت ها شامل اطلاعات استاتیک و عدم امکان دسترسی به اطلاعات آفلاین است.

mCRM چندین مزیت نسبت به CRM سنتی ارائه می دهد. این مزایا شامل ارتباطات سیار ، امکان مدیریت اطلاعات مشتری در هر زمان و هر مکان است که باعث افزایش فروش و افزایش قابلیت های کاری می شود. بزرگترین فایده این روش، این است که عملکردهای فناوری ارتباط با مشتری درست در نوک انگشتان متخصصان است.  از این رو در این تحقیق به بررسی تاثیر مدیریت ارتباط با مشتری مبتنی بر موبایل بر عملکرد فروش خواهیم پرداخت.

کلیک جهت دانلود پروپوزال

مدیریت ارتباط با مشتری
مدیریت ارتباط با مشتری

  برخی از مراجع

 • Rodriguez, M., & Boyer, S. (2020). The impact of mobile customer relationship management (mCRM) on sales collaboration and sales performance. Journal of Marketing Analytics, 1-12.
 • Al-Weshah, G. A., Al-Manasrah, E., & Al-Qatawneh, M. (2019). Customer relationship management systems and organizational performance: Quantitative evidence from the Jordanian telecommunication industry. Journal of Marketing Communications۲۵(۸), ۷۹۹-۸۱۹٫
 • Hamidi, H., & Safareeyeh, M. (2019). A model to analyze the effect of mobile banking adoption on customer interaction and satisfaction: A case study of m-banking in Iran. Telematics and Informatics۳۸, ۱۶۶-۱۸۱٫
 • Almarshad, M., Al-Nawafah, S., & Tahrawi, M. (2020). The role of customer relationship management success factors on enhancing the mental image of telecommunications companies in Jordan. Management Science Letters۱۰(۱۵), ۳۱۵۵-۳۲۰۶٫

 دانلود پروپوزال در مورد شبکه عصبی 

 دانلود پروپوزال در مورد تشخیص فعالیت  با استفاده از شبکه عصبی کانولوشن

 دانلود پروپوزال تشخیص فعالیت در خانه هوشمند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *