بهبود مانیتورینگ بیماران از راه دور با استفاده از رایانش ابری

بهبود مانیتورینگ بیماران از راه دور با استفاده از رایانش ابریReviewed by بهبود مانیتورینگ بیماران از راه دور با استفاده از اینترنت اشیاء و رایانش ابری on Apr 22Rating: 5.0بهبود مانیتورینگ بیماران از راه دور با استفاده از اینترنت اشیاء و رایانش ابریاستفاده و معرفی میکرو هایی با معماری به روز همانند ARM و AVR که بتوان پروتکل های سریال کاربردی از قبیل USB، RS232، CAN و I2C را در آنها با سرعت قابل قبول پیاده سازی کرد.

بهبود مانیتورینگ بیماران از راه دور با استفاده از رایانش ابری

در این تحقیق به بررسی بهبود مانیتورینگ بیماران از راه دور با استفاده از رایانش ابری پرداخته می شود.

استفاده و معرفی میکروهایی با معماری بروز همانند ARM  و AVR که بتوان پروتکل های سریال کاربردی از قبیل به USB، RS232، CAN و I2C را در آنها با سرعت قابل قبول پیاده سازی کرد و قابلیت پردازش های مورد نظر بدون ایجاد هرگونه وقفه به دلیل موانعی از قبیل سرعت و یا حجم فرایند پردازش و نیز حافظه مورد نیاز را دارا باشند که باعث بهبود مانیتورینگ با استفاده از رایانش ابری می شود.

همچنین ارتباط با سنسورهایی که جهت نمونه برداری پیوسته از بیمار درنظر گرفته شده اند از طریق رادیوئی و یا بلوتوث یا هر نوع پروتکل ارتباطی را بدون محدودیت داشته باشند. در صورتی که در میکروهای قدیمی محدودیتهایی ازقبیل نحوه، پروتکل ارتباطی و سرعت وجود داشته است. در مورد ARM می توان گفت پلتفرم ARMmbed که بر پایه معماری  ARM بنا نهاده شده است یکی از سریعترین راه برای ایجاد سازگاری بین اجزای IOT و پایه میکرو کنترلهای ARM ایجاد می کند. این طرح مجموعه ای از استانداردهای باز که بر پایه طرح های متداول هستند را ارائه میکند و همچنین یک اکوسیستم جدید برایIOT ارائه می دهد که در آن رابطه بین دستگاهها و ابر برقرار می شود. جهت مشاوره مانیتورینگ،رایانش ابری در نگارش پروپوزال با ما در ارتباط باشید.

در ادامه بعد از پیاده سازی سختﺍفزاری و نرﻡﺍفزاری صحیح باید بتوان دادﻩهایی که توسط سنسور جمع آوری شدﻩاند در یک حافظه با ظرفیت بالا ذخیره کرده و یا با کمک ارتباطات سیمی یا بیسیم داده را بر روی یک وسیله که دارای قابلیت بالاتری هم از نظر حافظه و هم از نظر پردازش است، فرستاد.

در این پژوهش این وسیله، گوشی هوشمند بیمار با سیستم عامل آندروید ﻣﯽباشد.

با قابلیت های جدیدی که این سیستم عامل در اختیار ما می گذارد پردازش اصلی بر روی دادﻩهای دریافتی از طریق بلوتوث انجام شده و اطلاعات مفید از این دادﻩها برای تشخیص تشنج و یا عدم آن استخراج ﻣﯽگردد.

در این سیستم عامل دادﻩهای اندازﻩگیری شده از سنسور به صورت خودکار در مواقع اضطراری که فرد دچار حمله صرع شده است از طریق فناوری بلوتوث به موبایل کاربر ارسال شده و از طریق سیستم SMS یا ایمیل در اختیار پزشک و خانواده بیمار قرار ﻣﯽگیرد.

بلوتوث یک استانداردرادیویی وپروتکل ارتباطی برای مصارف باتوان پایین وبردکوتاه می‌باشدکه بانصب یک میکروچیپ ارزان قیمت دردستگاه‌ها فعال می‌شود.

در کنار استفاده از سیستم مبتنی بر میکرو که مجموعه عملیات های جمع آوری اطلاعات هدف را برعهده داشته وپس از بررسی و شناخت اطلاعات ضروری و ارسال آن به لایه اینترنت می توان از فناوری تلفن همراه نیز استفاده کرد.

استفاده از گوشیﻫﺎﻱ هوشمند هر روز بیشتر از پیش در بین جوامع مختلف در حال گسترش است، و توانسته هر چه بیشتر ابعاد مختلف زندگی انسانها را متحول سازد.

این ابزار در حوزه پزشکی تا حدودی وارد شده است و روز به روز نیز در حال افزایش است.

مواردی را ﻣﯽتوان نام برد که در آن، سنسوری که در تخت بیمار برای تشخیص قرار داده شده است ﻣﯽتواند از طریق مانیتور بالینی با گوشی همراه ارتباط برقرار کرده تا از آن طریق اطلاع رسانی انجام شود.

در مورد اطلاعات حسگرهای بدن بیمارکه در حال استفاده هستند، نمونه گیری کرده (مانند درجه حرارت)، و از طریق دروازه موبایلی برای مقصد ارسال گردد.

در این طرح همانطور که قبلا به آن اشاره شده است یک نرم‌افزار کاربردی گوشی جهت استفاده در سیستم عامل اندروید توسعه داده شده است که دروازه‌ی موبایلی AMBROنام دارد.

این سیستم عامل کمک می کند  به بررسی شاخص‌های سلامتی بیمار تحت مراقبت پرداخته شود و شخص تحت نظارت همیشه باید یک گوشی هوشمند به همراه داشته باشد که بر روی آن نرم‌افزار دروازه‌ی موبایلی AMBRO نصب شده است.

دروازههای استاتیک را می توان برای محیطهای استاتیک مانند منازل هوشمند به کار بردو دروازه های موبایل در محیطهای موبایل که اشیا در آن در حال حرکت  هستند ( طرح های سلامت  موبایل ) ، به کار برد .

می توان از هر دو طرح برای بررسی  این طرح استفاده کرد بطور حتم و نقاط ضعف انها به حداقل خواهد رسید و نیز نقاط قوت آنها افزایش خواهد یافت.

جهت انجام مشاوره در پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی در زمینه ی مانیتورینگ و رایانش ابری با ما در ارتباط باشید. مانیتورینگ

safir

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*